4 Mart 2014 Salı

Funmoods nasıl silinir, Funmoods nasıl kaldırılır?

Funmoods nasıl silinir, Funmoods nasıl kaldırılır?


Funmoods nasıl kaldırılır aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.
Funmoods nedir?
Funmoods , adware yani reklam yazılımı olarak adlandırılan bir programdır. Virüs değildir. Funmoods pop-up pencereler ile reklam pencereleri açar.  Bu reklamlar sponsor linkleri, metin reklam veya resimli reklam içerebilir.
Chrome, Firefox, Internet Explorer gibi tarayıcı ana sayfanız http://start.funmoods.com olarak değişir. Tarayıcınızı her açtığınızda start.funmoods.com  sayfası ile karşılaşırsınız.
Funmoods virüs müFunmoods  kaldırmaFunmoods temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.
Funmoods teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde pop-up yani kendinden açılır pencerelerde size reklam gösterir. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur. Hangi sitede olursanız olun Funmoods size açılır pencereler içerisinde sponsor firmaların metin , grafik reklamlarını gösterir. 
Funmoods virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir. Pek çok kişi Funmoods 'i reklam virüsü olarak tanımlanır. Fakat hiç bir virüs özelliği göstermez.
Funmoods kaldırma, Funmoods temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Funmoods kaldırma ve Funmoods temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:
  1. Funmoods potansiyel istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
  2. Adwcleaner ile Funmoods kaldırma ve temizleme
  3. Junkware Removal Tool ile Funmoods kaldırma ve temizleme
  4. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi.
Funmoods temizleme işleminde tüm aşamaların eksiksiz yapılması önemlidir. Bu sebepten aşamamaları atlamamamız önerilir. Fakat size uymayan bir durum söz konusu ise sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 
Takıldığınız bir noktada uzmanim.net'e soru olarak sorabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme