27 Şubat 2014 Perşembe

Surftastic reklamları nasıl kaldırılır

Surftastic reklamları nasıl kaldırılır
Surftastic reklamları nasıl kaldırılır aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.
Surftastic, adware yani reklam yazılımı olarak adlandırılan bir programdır. Virüs değildir. Surftastic pop-up pencereler ile reklam pencereleri açar.  Bu reklamlar sponsor linkleri, metin reklam veya resimli reklam içerebilir.
Surftastic virüs? Surftastic kaldırma, Surftastic temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır.
Surftastic teknik olarak virüs değildir. Internet tarayıcınızın içinde pop-up yani kendinden açılır pencerelerde size reklam gösterir. Chrome, Firefox, Internet Explorer tarayıcılarından hangisini kullandığınızın bir önemi yoktur. Hangi sitede olursanız olun Surftastic size açılır pencereler içerisinde sponsor firmaların metin , grafik reklamlarını gösterir. 
Surftastic virüs olmamasına rağmen virüsler kadar rahatsız edici olabilir ve bu reklamlar can sıkıcı bir hale gelir. Pek çok kişi Surftastic'i reklam virüsü olarak tanımlanır. Fakat hiç bir virüs özelliği göstermez.
Surftastic kaldırma, Surftastic temizleme aşağıda resimli olarak anlatılmıştır. Surftastic kaldırma ve Surftastic temizleme işlemi şu aşamalardan oluşacaktır:
  1. Surftastic potansiyel istenmeyen yazılımı ve reklam yazılımının kaldırılması.
  2. Adwcleaner ile Surftastic kaldırma ve temizleme
  3. Junkware Removal Tool ile Surftastic kaldırma ve temizleme
  4. Malwarebytes anti-malware ile virüs temizleme ve diğer zararlıların temizlenmesi.
Surftastic temizleme işleminde tüm aşamaların eksiksiz yapılması önemlidir. Bu sebepten aşamamaları atlamamamız önerilir. Fakat size uymayan bir durum söz konusu ise sonraki aşamaya geçebilirsiniz. 
Takıldığınız bir noktada uzmanim.net'e soru olarak sorabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme