9 Şubat 2014 Pazar

Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma

Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma


 rvzr-a.akamaihd.net adresi üzerinden açılan pop-up pencereler görüyorsanız muhtemelen bir reklam yazılımı veya potansiyel istenmeyen yazılım bilgisayarınıza bulaşmış demektir.
 rvzr-a.akamaihd.net,  Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome içerisinde istenmeyen pop-up pencelere açarak reklamlar görüntüler.
Rvzr-a.akamaihd.net üzerinden açılan pop-up pencelere,  potansiyel olarak istenmeyen programların bir eseridir.  Potansiyel  istenmeyen yazılımlar ücretsiz programlar ile birlikte, kullanıcının dikkatsizliğinden yararlanarak sisteme kurulur.
    Rvzr-a.akamaihd.net teknik olarak virüs değildir. Virüs olmamasına rağmen yine de potansiyel olarak istenmeyen yazılım olarak nitelendirilir. Çünkü siz istemeden bilgisayarınızda bir takım değişiklikler yapar ve değiştirmenizi engeller. Bu sebepten bilgisayarınızdan kaldırmanızda fayda vardır.
    Rvzr-a.akamaihd.net yazılımı Internet Explorer, Firefox, Chrome gibi tarayıcılarda siz internette gezinirken pop-up reklamlar açarak sizi rahatsız eder, arama sonuçlarınızda sürekli reklamlar görmenizi sağlar.
    Rvzr-a.akamaihd.net temel olarak para kazanmak için üretilmiştir. Internet Explorer, Firefox ve Chrome tarayıcılarına bulaşır. Rvzr-a.akamaihd.net web trafiği oluşturur, diğer siteler için internet aramalarınızı ve hareketlerinizi kaydeder, tarayıcınızda pop-up ve reklamlar gösterir.
    Aşağıda Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma işlemi anlatılmıştır.
    Rvzr-a.akamaihd.net temizleme şu aşamalardan oluşacaktır:
  1. Rvzr-a.akamaihd.net reklamlarını açan yazılımın tespit edilmesi ve kaldırılması
  2. AdwCleaner ile Rvzr-a.akamaihd.net kaldırma
  3. Junkware Removal Tool ile Rvzr-a.akamaihd.net temizleme
  4. Malwarebytes ile bilgisayarınızda genel virüs temizleme

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme